בריאות - טיפים לאורך חיים בריא

הרבלייף מוצרים
image alt

השלבים להורדה מוצלחת במשקל ואורך חיים בריא :

הרבלייף מוצרים
 

1 – מחליטים לעשות את השינוי ולהרגיש יותר טוב!

מחליטים לעשות שינוי כולל ולהבין מהם הגורמים העיקריים לתסמינים שגורמנים לנו להגיש פחות טוב

2 – פותחים את היום עם ארוחת בוקר חשובה

ארוחת בוקר הינה הארוחה החשובה ביותר ביום. שייק הרבלייף  המכיל כ-17 גר’ חלבון, סיבים תזונתיים ו-21 ויטמינים ומינרלים שמהווה תחליף מהיר ומזין לארוחת בוקר או דייסת שיבולת שועל על בסיס מים/ חלב ופרי לתוספת ויטמינים או לחם שיפון/ כוסמין / מלא עם אבוקדו/ גבינה וביצה וסלט ירקות

3 – שתיית נוזלים 

 מים מהווים 60-70% ממשקל גופנו וחשובים לתפקוד תקין של הגוף , מוצרי הרבלייף משלבים בתוכם    מוצרים אשר יעזרו לכם לשתות את כמות הנוזלים הנדרשת ואף לחילוף חומרים מוגבר ובטוח

4 -  אכילת ירקות ופירות

פירות וירקות הם מרכיב חשוב בתזונה נכונה ומאוזנת , מומלץ להתחיל לשלב אותם בהדרגה עם תחילת התוכנית ולהגיע בין 7-8 פרי וירק ליום

5 – ספורט – פעילות גופנית

פשוט כמה שיותר פעילות ספורטיבית לפי יכולת המותאמת לגיל ומצב בריאותי- מוצרי הרבלייף בהנחה 
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

image alt

 פילוסופיית התזונה המושלמת של הרבלייף

 

פילוסופיית התזונה המושלמת מבוססת על חינוך לאורך חיים בריא ותוכנית אשר מותאמת אישית לכל אדם ואדם. 

 חלבונים, פחמימות, שומנים  וחומרים מזינים אחרים, הם איזון מושלם להצלחה בתוכנית והצלחה לשמור על משקל מאוזן ובריא לאורך זמן .

אתגר 90 הימים משלב בתוכו תזונה מאוזנת ומלאה להצלחה בטוחה
הרבלייף מוצרים
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

תרכיז אלוורה הרבלייף

הרבלייף מוצרים

צמח האלוורה מוכר לכולנו בזכות התועלת הרבה שיכול להביא לנו בעיקר במקרי כוויות עור וכד’, אולם רבים אינם מודעים לשלל הסגולות הנוספות שלו שהופכות אותו לאחד הצמחים בעלי הפוטנציאל הרפואי הגדול ביותר. המומחים של חברת הרבלייף  ריכזו עבורכם כמה סגולות כאלה, כדי שתוכלו להכיר טוב יותר את יתרונותיו של הצמח המופלא הזה!

סכרת, ירידה במשקל, טיהור פנימי של מערכת העיכול ועוד

צמח האלוורה מכיל אנזימים פעילים, אותם ניתן להשיג במיץ אלוורה, אשר עוזרים להאיץ תהליכי עיכול, לרבות פירוק שומנים, פירוק סוכרים, עיבוד חלבונים ועוד. בהמשך לכך, צמח האלוורה יכול לסייע רבות לטיפול בסכרת, או לסיוע לאנשים בעלי נטייה לסכרת. בנוסף, צמח האלוורה מכיל וויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו, שביחד יכולות לעבוד מצוין ולסייע בניקוי וטיהור של מערכת העיכול ובפרט, להרגעתה.

קצת על הוויטמינים שבצמח האלוורה

צמח האלוורה מכיל וויטמינים מסוגים שונים ובין השאר, ויטמינים מסוג A, B,C, ו-E. חשוב לציין כי הוויטמינים מקבוצת B חיוניים לגוף וזקוקים אחד לשני כדי “לעבוד ביחד” לכן, בטח תשמחו לשמוע שצמח האלוורה מכיל כמה מהם ולכן יכול לסייע לגוף בפעילות הוויטמינים מקבוצה זו.

מרגיע דלקות עור ומסייע לריפוי שלל מחלות

צמח האלוורה מכיל מרכיבים אנטי-בקטריאליים ולכן יכול לסייע בין השאר בטיפול בסטרפטוקוקוס, קדחת הנילוס ודיפתריה. בנוסף, צמח האלוורה יכול לסייע בריפוי פצעים ודלקות עור ולא כאמור, רק כוויות. אגב, חשוב לדעת שצמח האלוורה יכול לעזור גם לחולי סרטן משום שהוא מגביר ייצור האנזימים האנטיאוקסידנטים שמסייעים בניקוי גידולים והרגעת הגוף לאחר הקרנות.

לכן, לא מפתיע שצמח האלוורה שימש את העולם העתיק ואפילו קיימות עדויות שהמלכה קליאופטרה השתמשה בו לשימור יופייה ונעוריה. באופן כללי, פרופ’ דיוויד היבר, יו”ר המכון התזונתי של חברת הרבלייף, מעיד כי לצמח סגולות ריפוי שהופכות אותו לצמח בריאותי.

היכונו למשקה האלוורה!
הרבלייף מוצרים

ויטמינים ומינרלים - ארוחת הבוקר של הרבלייף

הרבלייף מוצרים

הורדת אחוזי שומן בקרב ספורטאים – איך עושים את זה נכון?

הרבלייף מוצרים
ספורטאים (או כל מי שבדרך לשם) התפקדו! הידעתם? אחוזי השומן בגוף אתלטי לרוב נמוכים מאחוזי השומן בגוף הממוצע. וזה תלוי גם בסוג הספורט שאתם עושים!
מבדיקות שנעשו בקרב ספורטאים עלה כי אחוזי השומן הממוצעים בקרב כדורסלנים הם 12%-6 בקרב בנים ו-27%-20 אצל בנות. כשמדובר על רצי מרתון: גברים 5-11% ונשים 10-15%. ומה עם פיתוח גוף? אחוז השומן הממוצע בקרב גברים העוסקים בתחום זה נע בין 8%-5%, ושל נשים 10-15%. המשיכו לקרוא כדי לקבל מידע נוסף, וגם ללמוד על נושא הורדת אחוזי שומן בקרב ספורטאים
מהו אחוז השומן בגוף?
אחוז השומן בגוף מתייחס למסת השומן הכוללת. שומן גוף חיוני לאורגניזם החי, לו כל אחד זקוק כדי להיות בריא ולתפקד. גברים ונשים זקוקים לכמויות שונות של שומן בכדי לשמור על התפקודים הבסיסיים, וכך גם ספורטאים. על פי המועצה האמריקאית לפעילות גופנית (ACE), אחוז השומן המינימלי אצל גרבים נע בין 2-5% ואצל נשים בין 10-13%. חשוב להבין אחוזי שומן נמוכים לא בהכרח בריאות מרבית ו/או תפקוד תקין של הגוף. מכיוון שישנן שגיאות ברוב שיטות הבדיקה, טווחים אלה יכולים להשתנות מאדם לאדם ומבדיקה לבדיקה.
איך מודדים אחוזי שומן?
בגופנו ישנם שני סוגי שומן. שומן חיוני שנמצא ברקמת המוח, רקמת העצבים ואיברים נוספים שזקוקים לסוג זה של שומן, לתפקוד תקין של הגוף. סוג נוסף של שומן, אינו חיוני כמו הראשון ונאגר ללא מטרה טובה. שומן זה נוצר כאשר אנחנו מכניסים לגוף יותר קלוריות/אנרגיה מאשר אנו מוציאים.
כדי לברר את אחוזי השומן בגופכם, עליכם עליך להעריך את משקל השומן ואת המשקל הכללי, וזה אומר כמה מהמשקל הכולל שלכם מורכב משומן גוף.
ניתן למדוד אחוזי שומן באמצעות מכשיר שנקרא קליפר, שקילה מתחת למים, מדידת ספיגת אנרגיה כפולה (DEXA או ביצוע הערכות על סמך מדידות שונות, על ידי מאמן הכושר או הרופא/רופאה שלכם. ברוב השיטות עלולות להיות שגיאות וגם אי דיוקים, ואחת איננה בהכרח עדיפה על אחרת.
הרבלייף מוצרים
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים
image alt

מהשדה לצלחת – תזונה טבעית ובריאה

הרבלייף מוצרים
 

אבקת משקה תה :

לייצור המוצרים שלנו אנו משתמשים רק בעלי התה מהאיכות הטובה ביותר, הריחניים, הטריים והצעירים ביותר.

לאחר איסוף העלים אנו מייבשים ומרסקים אותם, טובלים אותם במים והופכים אותם לאבקה, ממנה אנו מפיקים את המשקה הצמחי שלנו.

מטעי התה שלנו ממוקמים בסין, בעיר צ'אנגשה - מקום זה מפורסם בשל אדמתו הפורייה והתנאים הסביבתיים הייחודיים. תהליך ההבשלה של עלי התה נמשך שלוש שנים.

אבקת משקה ( כל הטעמים ) :

אנו מגדלים את פולי הסויה שלנו בשדות הנמצאים בצפון אמריקה ודרום אמריקה. שם

אנו מטפחים עבורם סביבה אידיאלית לצמיחה ודואגים לפוריות הקרקע.

זה מאפשר לנו לקבל את החומרים הטובים ביותר, מהם אנו מייצרים את המוצרים שלנו.

לאחר הקציר עוברים פולי הסויה תהליך של ניקוי, הסרת שומן ואז הם הופכים לפתיתים.

מפתיתים אלה מתקבל חלבון סויה באיכות גבוהה, שהוא הבסיס לשייק מתערובת אבקה להכנת משקה.

תרכיז משקה אלוורה :

אנו מגדלים את האלוורה שלנו בשדות רחבי ידיים במקסיקו. האקלים היבש והמרחבים יוצרים תנאים אידיאליים לגידול הטוב ביותר של צמח זה.

לאחר הקציר, אנו מפיקים מעלי האלוורה ג‘ל ומיץ, שעם העיבוד הופכים לתרכיז באיכות גבוהה עבור מוצרים עתידיים. כך אנו מקבלים משקה על בסיס אלוורה.
הרבלייף מוצרים
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

 

חילופי עונות - זמן לשינוי:
אורך היום, תנאי מזג האוויר ותנאי טמפרטורה משתנים. מה צריך לעשות

כדי להרגיש נפלא בתקופה זו, להיות בכושר טוב, לספוג את ההשראה ולהשיג תוצאות חדשות?

אנחנו רוצים לחלוק איתכם מספר עצות 

כדי שבעונת החורף לא יחסרו לכם הוויטמינים והמינרלים

הדרושים לחיזוק הגוף: הוויטמינים A ,C ,E , ברזל, מגנזיום

ואשלגן, מרבית מוצרי הרבלייף, דוגמת תערובת אבקה להכנת

משקה, משקה נמס צמחי, כמוסות מולטי-ויטמינים* ועוד, מכילים את כל מה שאתם זקוקים לו כדי

שתהיו מוכנים להתמודד עם כל אתגר.

בחורף, חשוב במיוחד להקפיד על איכות התזונה, לשמירת האיזון בין חלבונים, שומנים ופחמימות. מוצרי הרבלייף יסייעו לכם להתמודד 

עם משימה זו ללא כל קושי והמתכונים שלנו יתנו לכם רעיונות מצוינים ליצירתיות במטבח.

הליכה בערבים הקרירים מאפשרת לשמור על

הגוף בכושר, ויחד עם זאת ליהנות מן המגוון והעושר של מראות טבע  
- הרבלייף מוצרים
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

 

למה חלבון הרבלייף

הרבלייף מוצרים

מה זה בכלל חלבון?

חלבונים מורכבים בעיקר מחומצות אמינו. חומצות האמינו יוצרות יחד שרשרת ארוכה. כלומר, החלבון הוא מעין שרשרת של “חרוזים”, בה כל “חרוז” הוא חומצת אמינו. קיימות 9 חומצות אמינו חיוניות, שהגוף לא יכול לייצר בעצמו, והוא חייב לקבל אותן מהמזון. כשאנחנו אוכלים חלבון, הוא מתפרק במערכת העיכול לחומצות אמינו, וכשהגוף זקוק לחלבון, הוא מרכיב אותו מחדש מחומצות האמינו האלה. לחלבון יכול להיות ערך ביולוגי גבוה או נמוך. חלבונים בעלי ערך ביולוגי גבוה מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות, ולרוב הם מגיעים ממקור חי. חלבונים כאלה נספגים היטב בגוף ומנוצלים על ידו בצורה טובה.
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

למה חלבון חשוב לנו?

החלבון הוא מרכיב בכל תא בגוף שלנו. השיער והציפורניים שלכם, למשל, עשויים בעיקר מחלבונים. בכל פעם שהגוף גדל, מתקן או בונה רקמות, הוא משתמש בחלבון. הגוף זקוק לחלבון כדי לייצר אנזימים, הורמונים ועוד. בנוסף, חלבונים הם אבני הבנייה של העצמות שלנו, השרירים, העור, הדם והסחוס. החלבון נחשב לאחד מאבות המזון, כלומר, אנחנו זקוקים לכמות גדולה יחסית ממנו כדי לשמור על הבריאות שלנו. בעוד שהגוף אוגר פחמימות ושומנים, הוא לא אוגר חלבונים, ולכן כשחסר חלבון בתזונה שלנו, לגוף לא יהיה מהיכן לקבל חלבון.
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

איך צריכת חלבון מספקת שומרת על הבריאות?

חלבון נחשב למזון משביע, הוא מסייע לנו להרגיש מלאים לאורך זמן. צריכת חלבון מספקת מסייעת גם להפחתת השומן בגוף ולעלייה במסת השריר הרזה. בנוסף, חלבון גם משפר את המטבוליזם ומסייע בהורדת משקל ובשמירה על המשקל הקיים. חלבון נספג בקלות בגוף, והוא יכול גם לתקן ולבנות מחדש שרירים וכן לעזור באיזון רמת הסוכר בדם.


​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

איך משיגים חלבון?

למזלנו, קל מאוד להשיג חלבון. אפשר לקבל חלבון ממגוון מקורות, כמו בשר, חלב, דגים, ביצים, סויה (טופו) או קטניות. חלבון מי גבינה הוא חלבון איכותי במיוחד, שנמצא בחלב. הוא חלבון מלא, שמכיל את כל חומצות האמינו שהגוף זקוק להן. באופן כללי, חלבונים שמגיעים ממקורות מן החי הם חלבונים מלאים, אבל היכולת של הגוף שלנו להשתמש בחלבון משתנה מחלבון לחלבון. אם אתם רוצים לוודא שאתם מקבלים את כמות החלבון שהגוף שלכם זקוק לה ושאתם נהנים מחלבון איכותי, נסו את המוצרים מבוססי החלבון של הרבלייף. אבקת המשקה להכנת שייקים מכילה 9 גרם חלבוני סויה, בנוסף לסיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים. מנה של שייק מכילה רק 217 קלוריות, ואפשר להוסיף לשייק גם פירות וירקות שאוהבים במיוחד. חטיפי החלבון של הרבלייף מכילים 10 גרם חלבון, והם נשנוש מעולה למי שרוצה לשמור על רמות אנרגיה בלי לפגוע בבריאות. אם אתם ספורטאים, נסו את פורמולה 1 ספורט, אבקה להכנת שייק מבית הרבלייף, שאפשר לשתות לפני או אחרי האימון. שייק פורמולה 1 ספורט מכיל 18 גרם חלבונים, כולל קזאין ומי גבינה. בנוסף מכיל השייק גם פחמימות, חלבונים, סיבים, מינרלים וויטמינים.
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

רכיב ולשינוי הטקסט לחצו כאן
הרבלייף מוצרים

הסוד באיזון תזונה

הרבלייף מוצרים

ארוחת בוקר מאוזנת של הרבלייף

מוצריי הרבלייף

התועלות של ארוחת הבוקר של הרבלייף:

 • מעניקה אנרגיה.
 • מחדשת את מאגרי המקרו / מיקרו נוטריאנטים, מאוזנת עם מרכיבים מזינים.
 • מספקת לגוף חלבון עשיר, פחמימות “איטיות”, ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים.
 • מסייעת בחידוש מאזן המים בגוף.

נסו את ארוחת הבוקר מאוזנת של הרבלייף, ותגלו התחלה נפלאה ליום שלכם!

במהלך 35 שנות פעילות המותג, הרבלייף זכתה להכרה בינלאומית ולניצחונות רבים בתחומי פעילותה השונים: מוצרי החברה נמכרים ב-93 מדינות ברחבי העולם, זוכים להערכה רבה ממומחים מובילים בתחום התזונה הנכונה ועוזרים לאנשים לשנות את חייהם לטובה.
הרבלייף מוצרים
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

טיפים לחיים בריאים

הרבלייף מוצרים

כולנו מלקטים עצות והמלצות מהסובבים אותנו ברמה היומיומית, קוראים כתבה בעיתון על מחקר חדש שישפר לנו את החיים ומנסים לשמר אותה בזיכרון, מגגלים כדי למצוא את טיפ הזהב. אבל עכשיו אתם יכולים לנוח ולהישען לאחור, אספנו עבורכתם את 101 הטיפים לחיים בריאים שניתנו על ידי מיטב התזונאים, הדיאטנים, הנטורופתים והמומחים ברפואה הוליסטית בישראל. אם תאמצו רק חלק מהם, אתם תסיימו את 2016 יותר צעירים משהתחלתם אותה.  
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

המלצות נוספות :

1. הקדישו זמן לפעילות שאהובה עליכם 

קריאה, מדיטציה, פיסול, צילום, תפירה, סריגה, כתיבה, כל אחד ותחביבו. פנאי לתחביבים יכול להוסיף לרוגע שלכם ולהוריד מתחים וחרדות.

2. התנסו במאכלים שמעולם או מזמן לא אכלתם

עשו לעצמכם מנהג קבוע: כאשר אתם משוטטים בסופר מרקט בחרו לפחות מאכל בריא אחד חדש (מן הצומח). לכל מאכל יש יתרונות תזונתיים שונים, והגיוון חשוב מאד למניעת חוסרים תזונתיים.

3. הקשיבו למה שהגוף מאותת לכם

אם אתם סובלים מכאבים (ראש, בטן, פרקים, שרירים וכו') או מחוסר נוחות שלא הייתה בעבר (עייפות, חולשה, שינה לא טובה, בעיות עור, וכד'), זה סימן שהגוף מנסה לבשר שמשהו לא תקין ויש לבדוק ולברר מהו הדבר ולנסות להגיע לפתרונות.

4. קראו את רשימת המרכיבים שבגב אריזת המזון שאתם קונים

התרחקו ממזון קנוי שהרשימה בו מכילה שמות לא מזוהים כמו E למיניהם, ממתיקים מלאכותיים, חומרי טעם וריח, צבעי מאכל, חומרים משמרים וכו'. חומרים אלו הם זרים למערכת העיכול ובצריכה קבועה יכולים להזיק מאד לבריאות.

5. הסתכלו על הצואה שלכם

היא מסמנת את מצב בריאותכם. סימנים שצריכים לעורר מחשבה ובירור הינם: צואה רכה מידי או קשה מידי לאורך זמן, ריח חריף מידי, דימום, ריר, צבע משונה (לבן/  שחור/ אדום וכו').

6. הפחיתו את צריכת החלבונים מן החי

אכלו יותר מזונות מן הצומח - אלו עשירים בסיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים, ואנטי אוקסידנטים שחשובים לשימור הבריאות ומניעת מחלות רבות.

7. בקשו מרופא המשפחה בדיקות דם 

בעיקר לוויטמינים ומינרלים כמו ויטמין B12, חומצה פולית, ויטמין D, אבץ, מגנזיום, סידן, ברזל, פריטין, וספירת דם. חוסרים תזונתיים משפיעים מאד על האיזון הבריאותי וחשוב לטפל בהם.

8. השתדלו להימנע מתרופות מדף

כמו תרופות אנטי דלקתיות לכאב, אלא אם כן אין ברירה כמובן ומדובר על מצב ייחודי וספציפי. תרופות אלו הן לא תמימות כפי שנדמה לנו לפעמים, ובצריכה קבועה יכולות להזיק למערכת העיכול ושאר מערכות הגוף.
 

12. הוסיפו מזונות אדומים לתפריט

למזונות אדומים סגולות בריאותיות רבות: מיץ סלק מרחיב את העורקים ומוריד לחץ דם, כרוב אדום ממשפחת מצליבים משמש כהגנה מפני סרטן, עגבנייה מבושלת מכילה נוגד חמצון שנקרא ליקופן וגם הוא מגן מסרטן.

13. 20 לעיסות בכל ביס

ישנם מחקרים הקושרים אכילה מהירה לעלייה בסוכרת מסוג 2. כמו כן, אכילה איטית גורמת לתחושת שובע וצריכה מועטת של כמויות שכתוצאה מכך עוזרת לירידה במשקל. כבר בזמן הארוחה חלק מהמזון מתעכל, רמות הסוכר בדם עולות, והמוח שולח איתותים על תחושת שובע עוד לפני סיום הארוחה, לכן מומלץ ללעוס 20 פעם את האוכל שלכם.

14. אכלו שש ארוחות ביום

שלוש עיקריות ושלוש ארוחות ביניים קטנות. החלוקה עוזרת במניעה של לקיחת תרופות להורדת סוכר בדם, שמירה על איזון סוכרים בדם, ועוזרת בירידה במשקל.
הרבלייף מוצרים
​מוצרי הרבלייף
​הרבלייף מוצרים

מה זה אומר, לאכול בריא - ואיזו דיאטה נחשבת לבריאה בעולם?

מוצריי הרבלייף
סיכום, ניתן לומר כי תזונה בריאה היא נוסחה עדינה של איזון בין מאכלים שונים. כשמרבית התזונה היא בריאה, אפשר לשלב בה מאכלים נוספים בלי לפגוע בבריאות. אפילו משהו מתוק כמו קינוח או מזון מהיר שקונים בחוץ יכולים להיות חלק מהתזונה הבריאה כל עוד מקפידים לצרוך אותם בתדירות נמוכה. והכי חשוב: תזונה בריאה צריכה להיות חלק מהשגרה, תמיד, ולא רק כשרוצים לרדת במשקל או כשמתגלה בעיה בריאותית.

מהי תזונה בריאה? האם יש לה הגדרה אחת בלבד? האם יש אוכל רע? האם חייבים להימנע ממתוקים, או שאפשר לשלב אותם מדי פעם ועדיין לשמור על אורח חיים בריא?

מצוין בישראל שבוע התזונה והתזונאים, שאחת ממטרותיו המרכזיות היא לקדם את המודעות הציבורית לנושא התזונה הבריאה ואת חשיבותו של הטיפול המקצועי אצל דיאטנים מורשים של משרד הבריאות.
 אבל מהי, בעצם, תזונה בריאה? האם יש לה הגדרה אחת בלבד? האם יש אוכל רע? האם אנחנו חייבים להימנע ממתוקים, ממטוגנים, ממיצים ומבצקים, או שאפשר לשלב אותם מדי פעם ועדיין לשמור על אורח חיים בריא? אנסה לענות כאן על השאלות החשובות האלו.
  
ירקות זה לא מספיק
תזונה בריאה היא אוסף של סוגי מאכלים והרגלים התנהגותיים היוצרים את התפריט היומי. מדובר בשילוב של מזונות ממגוון סוגים - לאו דווקא התמקדות בסוג אחד או הימנעות מסוג אחר. החשיבות ביצירת תזונה נכונה ובריאה היא במציאת האיזון בין מזונות שיספקו לגוף את צרכיו לבין מזונות נוספים, שערכם התזונתי אולי פחות גבוה, אבל הם לא פוגעים בבריאות כשצורכים אותם בכמות מתונה. נדגיש: הכול תלוי במינון ובשילוב הנכון בתפריט היומי.
סלט ירקות, לדוגמה, נחשב בריא מאוד, אבל אכילת סלט בלבד לאורך כל היום לא תספק לגוף את כל דרישותיו התזונתיות: בסלט חסרים חלבון, סידן, ויטמין B12, ברזל ועוד, וחסרים אלו עלולים לפגוע בבריאות אם התפריט הזה ישרוד לאורך זמן. אז כן, חשוב מאוד לשלב ירקות טריים וסלטים בתפריט היומי, אבל הם לא יכולים להיות הבסיס הבלעדי של התזונה.

 אין בהכרח אוכל "אסור" או "רע": הכול תלוי במינון ובאיזון בין המאכלים השונים. תזונה בריאה כוללת את כל סוגי המזון החשובים לבריאות, אבל יש מקום לגמישות ולהתאמה אישית לפי ההעדפות הקולינריות. מאכלים שעל אריזתם מתנוססת מדבקה ירוקה בהתאם לסימון החדש של משרד הבריאות, מכילים ערכים תזונתיים גבוהים שנמצאו כתומכים בשיפור הבריאות, ומומלץ שהם יהיו חלק מתזונה בריאה יומיומית.
  
הטובה ביותר בעולם
בינואר האחרון נבחרה הדיאטה הים-תיכונית לטובה ביותר בעולם מבין 40 מתמודדות מכל רחבי תבל. זהו תואר חשוב, שנקבע על ידי צוות מומחים של המגזין US News על סמך מחקרים וחוות דעת של מומחים מתחומי הבריאות והתזונה מכל העולם. המדינות שבהן התפתחה הדיאטה הים-תיכונית כפי שהיא מוגדרת כיום הן ספרד, איטליה (הדרומית בעיקר) ויוון, ויש הטוענים שגם לצרפת הייתה השפעה ניכרת עליה.
לדיאטה הזו יש יתרונות בריאותיים רבים שהוכחו במחקרים, והם:
 • יכולת להוריד סיכון למחלות לב וכלי דם
 • יכולת להוריד כולסטרול LDL
 • יכולת להפחית סיכון לסוכרת מסוג 2
 • יכולת לחזק את מערכת החיסון
 • יכולת להפחית את הסיכון להשמנה ולשמור על משקל תקין לאורך זמן
 • יכולת לשפר את פוריות הגבר
 • מה כוללת הדיאטה הזו?
  חלק גדול מהתזונה הים-תיכונית מתבסס על מזון צמחי: פירות, ירקות, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, זרעים, שמן זית ואבוקדו. בנוסף, יש בה כמות מתונה של דגים, עוף, הודו וביצים וכמויות קטנות של בשר אדום (בעיקר חלקים רזים). מומלץ גם לצרוך כמות נמוכה עד בינונית של יין, בעיקר עם הארוחות.
 • הדיאטה מכילה גם מוצרי חלב – בעיקר גבינות ויוגורט, פחות חלב ניגר. יש גם דגש על שומן בריא כמו שמן זית, זיתים, טחינה, אבוקדו, אגוזים ושקדים והתמקדות בקמחים מלאים – שיפון, חיטה, כוסמין וכד'.
  בסך הכול, הדיאטה הזאת מתבססת על מזון טבעי, אבל גם מזון מעובד משתלב בתפריט, בצורה מתונה. לא מחרימים שומן, לא נמנעים מגלוטן, אבל בוחרים בכל קטגוריה את הסוג היותר איכותי של המאכלים.  
 • מוצרי הרבלייף
 • הרבלייף מוצרים

איך מפסיקים לנשנש בערב?

מוצרי הרבלייף
הטמפרטורות יורדות, והקור גורם לנו לרצות להמשיך לאכול כדי להעלות את טמפרטורת הגוף. מה אפשר לעשות נגד זה ולא לפגוע בדיאטה? 
התחלתם דיאטה אבל המשקל לא יורד? אולי מפני שעוד לא למדתם לומר "לא" לאויב המר ביותר של הדיאטות - הזלילה בלילות. מומחי "מנטה" מביאים לכם עשר דרכים שיעזרו לכם להפסיק לאכול אחרי ארוחת הערב ולרזות בהצלחה

החלטתם לעשות דיאטה? זה הזמן להזכיר לכם, שאחד האויבים היותר מרים שלכם הוא הזלילה לאחר ארוחת הערב וכל מה שאתם דוחסים לבטן רגע לפני שאתם הולכים לישון. למה? משום שרובנו, מה לעשות, נורא אוהבים ללוות את הפעילויות האופייניות לשעות הערב - צפייה בטלוויזיה, קריאה או בילוי עם חברים שקפצו לביקור - בנשנוש עוגיות, זלילת גלידות, או פיצוחים למיניהם. אין ספק שאילו היינו יכולים לסגור את הפה אחרי שמונה בערב היינו מצליחים לרזות הרבה יותר מהר, וקרוב לוודאי שגם היינו יותר בריאים.

 

יש לפחות שלוש סיבות שבגללן מומלץ להפסיק לאכול אחרי ארוחת הערב, אומרים התזונאים. "הראשונה שבהן קשורה לקצב הפעילות של מערכות הגוף, שיורד בכ-20 אחוז מקצב הפעילות בשעות הבוקר", אומר ד"ר יוסי דיין, רופא פנימאי. "כתוצאה מכך אנחנו מעכלים פחות טוב את האנרגיה שבמזון, והוא שוהה זמן רב יותר במערכת העיכול.

 

"מזון כזה משחרר יותר רעלים משום שהוא מתחיל להירקב, והשומן שבו נספג טוב יותר בגוף, מה שמתבטא במשקל שלנו".

את הסיבה השניה מספקת איריס שי, דיאטנית קלינית ודוקטורנטית במרכז הבינלאומי לבריאות ותזונה באוניברסיטת בן גוריון, הקושרת אותה להורמון הגדילה, המופרש בגופנו בעיקר בלילה. "חלק מתפקידיו של הורמון הגדילה הוא לפרק את רקמת השומן כדי לספק לנו 'דלק'. כאשר אנחנו ישנים על בטן ריקה, הורמון הגדילה מפרק את השומן מהמאגר הקיים, אולם כשאנו אוכלים בלילה, הקיבה תמשיך לעכל את המזון במשך כשש שעות, והדם יהיה רווי בסוכרים ושומנים מארוחת הערב הדשנה. הורמון הגדילה יפרק את האנרגיה שבדם, הוא לא יצטרך להתאמץ כדי לפרק את השומנים, וכך נבזבז את היתרון שלו בהפחתה או בשמירה על משקל קיים".

 

סיבה שלישית שבגינה כדאי לוותר על ארוחת לילה היא פגיעה באיכות השינה. שי: "הפעילות המוגברת של המעיים לאחר ארוחה ובזמן השינה מפריעה למנוחת הגוף וגורמת לאי שקט ולחלומות רעים".

 

על שעת סיום הארוחה המומלצת אין תמימות דעים בין המומחים. יש הממליצים לסגור את הפה עם רדת החשיכה, כלומר, סביב השעה שש, ויש המאחרים עד שמונה בערב. בכל מקרה, אומרים המומחים, הפסיקו לאכול לפחות ארבע שעות לפני שאתם פורשים למיטתכם.

כדי לעשות זאת בדרך הנכונה אספנו בשבילכם עשר עצות שיסייעו לכם לאמץ את ההרגל הזה ולהפסיק לאכול בשעות הערב והלילה:

1. לועסים היטב

הצעד הראשון למנוע זלילה בשעות מאוחרות הוא לדאוג שארוחת הערב תהיה משביעה וקלה לעיכול. לשם כך ודאו שהיא מכילה פחמימות מורכבות וירקות, משום שהספיגה של המזונות הללו אטית יותר והם מקנים תחושת שובע. ארוחה שתכיל תפוח אדמה אפוי, אורז מלא או כוסמת בתוספת סלט גדול וירקות מבושלים תהיה משביעה ובריאה. עם זאת, הימנעו מאכילת בשר או גבינות שמנות, שהם מזונות עתירי חלבון. זאת משום שהפרדה בין חלבונים לפחמימות תסייע לזירוז העיכול.

את המזון עצמו לעסו היטב וביסודיות, ובלעו אותו רק לאחר שתהפכו אותו למעין דייסה עדינה. תוכלו אפילו לספור את מספר הלעיסות עד שתגיעו ל-50.

כשהמזון לעוס היטב הוא מגיע לקיבה כשהוא מעוכל בחלקו, מה שמקל ומזרז מאוד את העיכול ואף מגביר את תחושת השובע. אם תוסיפו לתפריט תוספי מזון המכילים סיבים תזונתיים, תגבירו את תחושת השובע. את התוסף יש לקחת כחצי שעה לפני ארוחת הערב, עם שתי כוסות מים, וכדי שהוא יהיה אפקטיבי, חשוב לשתות עוד כמה כוסות מים עד השינה.

2. מתחייבים ויורדים

הכינו כתב התחייבות שבו אתם מתחייבים לא לאכול בלילה ותלו אותו על המקרר. כך, בכל פעם שתיגשו למקרר כדי לחפש משהו לכרסם בשעת לילה מאוחרת, תיזכרו בהתחייבות שלכם ותוותרו על הרעיון. אם זה נורא קשה לכם, התחילו בהדרגה: בשבוע הראשון הפסיקו לאכול בתשע בערב. שבוע לאחר מכן רדו לשמונה וחצי, ובשבוע השלישי תעברו לשעה שמונה. אם אתם יכולים, תמשיכו לרדת עד שתגיעו לשעה שש. את שעות הערב שהתפנו לכם נצלו כדי לקרוא מגזינים וספרים שעוסקים בתזונה בריאה. כך תקבלו חיזוקים חיוביים לדרך החדשה שבה אתם הולכים.

מוצרי הרבלייף
הרבלייף מוצרים 
x

#{title}

#{text}

#{price}